![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12064552
*
nr 1206 4552
Astrid Widenberg-Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Tjäder i vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 13:22:37
1
100 kr
22/9 18:15:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
nr 1206 4552
Astrid Widenberg-Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Tjäder i vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 13:22:37 | 1 | 100 kr |
22/9 18:15:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1943.Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43